TARİHÇE

Firmamız ilk olarak 1966 yılında İstanbul’un Kadıköy Semtin’de Otomotiv Sektörüne her çeşit oto elektrik aksamı pazarlama ve satışı ile adım atmıştır. 

Firmamızda oto elektrik aksamı pazarlama ve satışı 2 sene daha devam ettirilmiştir. Firmamıza gelen değişik talepler doğrultusunda, oto yedek parça sektörüne giriş yapılmasına karar verilmiş, ve ilk adım olarak, Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ile 1984 yılında Isuzu Yetkili Yedek Parça Satış Bayiliği için sözleşme yapılmıştır.  Firmamız oto yedek parça sektöründe 6 sene boyunca yetkili yedek parça bayiliği ile tecrübe edindikten sonra dünya pazarına açılabilmek, ithalat ve ihracat imkanlarını değerlendirmek ve ürün yelpazesini genişletmek için 1990 yılında yetkili bayilikten ayrılmış, 2 seneye yakın yapılan çalışmalar sonucunda 1992 yılında ise Acar Makina ve Otomotiv Sanayi Ticaret Limited Şirketi unvanını almıştır.

Daha rahat bir stok kontrol, sevk kontrol ve idare için Temmuz 2002 de Ümraniye’de, Keyap Sitesi içinde bulunan işyerine taşındık. Ulaşım ve sanayi sitelerine yakınlığı açısından İstanbul’un Anadolu yakasının gözde yerlerinden bir tanesi haline gelen KEYAP Sitesi içerisinde faaliyetlerimize Nisan 2008 yılına kadar sürdürdük. Geçen bu 6 senelik zaman zarfı içinde firmamız bünyesine katmış olduğu yeni ürünler, markalar ve distribütörlükler ile beraber, bünyemize katmak istediğimiz yeni çalışma alanları ve kendimizi uluslararası alanda daha prestij hale getirmek için aynı site içinde yer alan kendi binamıza taşınma kararı aldık. Hızlı bir şekilde başladığımız inşaat ve modernizasyon çalışmaları neticesinde Temmuz 2008 yeni binamıza taşındık. Faaliyetlerimizi gelişen hızımızla devam etmekteyiz.